Toplam Ziyaretçi Sayısı : 139.711    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 67    Son Güncelleme Tarihi : 01.04.2024
Tel : 0216 345 35 25

DOMİNO DA İDDİALI MISINIZ

02.11.2021 / 15.00

Türkiye Görme Engelliler Derneği olarak beyid bilişim sponsorluğunda Play Room üzerinden domino turnuvası düzenleyeceğiz. Turnuvaya dernek üyeleri ve team talk platformunda yer alan turgedsohbet.biz odası üyeleri katılacak olup ödüller birinciye kanada bastonu ikinciye konuşan ateş ölçer üçüncüye konuşan masa saati’dir
Turnuvaya katılmak isteyenler 15.11.2021 tarihine kadar derneğimize 0216 345 35 25 nolu telefon aracılığıyla veya turgedsohbet.biz oda adminlerine başvurabilirler.


Kurallar:

1. Turnuvaya katılan oyuncu aşağıda belirtilen kuralları bildiğini kabul eder.
2. İlan edilen maç saatine oyuncular en geç 15 dakika gecikebilir. Bu süreden sonra maç yapmak isteyenler elenir.
3. Maç yapacak olan oyuncular aynı zamanda Team talk platformunda bulunan turgedsohbet.biz odasında yer alan domino turnuvası odasına da giriş yapmak zorundadır. Ve maç esnasında mikrofonlu kulaklık kullanmaları zorunludur.
4. Oyuna ilk başlayacak kişi varsa 6-6 ile yoksa en büyük çift taşı ile başlamalıdır. Eğer elinde hiç çift sayı yoksa sayı bazında 6-5 gibi en büyük taşla başlamalıdır. Bu kural, oyun bağlandığında da geçerlidir.
5. Domino yapan kişinin dilediği taşla başlama hakkı vardır.
6. Elinde yere uygun atılabilecek taşı olduğu halde bilerek veya bilmeyerek taş çeken hükmen elenir.
7. Oyun bitiş sayısı 151'dir. Eğer bağlanma sonucu her iki taraf da 151 limitini aştı ise toplam oyun puanı daha az olan taraf kazanmış sayılacaktır.
8. Oyuncular mümkün olduğunca seri oynamalıdır. Bir oyuncu 30 saniye içerisinde taşını atmak zorundadır. Hakem, bu kurala uymayan oyuncuyu 2 defa uyarır. 3 kez tekrarlanması halinde oyuncuyu eler. İnternetten kaynaklı kesilmeler bu kurala tabi değildir.
9. Oyun sırasında masaya yazı yazmak elenme sebebi olabilir. bu yüzden önemli bir şey varsa bunu sohbet odası üzerinden yazmak veya dile getirmek gerekir.
10. Oyunda internet bazlı bağlantı kesilmesi durumunda hakem 5 dakika bekleyip bağlantısı kesilen oyuncuyu eleme hakkına sahiptir.
11. Türkiye Görme engelliler derneği gerek duyması halinde kuralları değiştirme hakkını kullanabilir.

İlgi duyan ve kendine güvenen herkesi etkinliğimize bekliyoruz.