Toplam Ziyaretçi Sayısı : 202.502    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 110    Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2017
Tel : 0216 345 35 25

HAKKIMIZDA

Türkiye Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu’nun 29.07.2017 tarihli kararı uyarınca, 22. Olağan genel kurul, aşağıdaki program, gündem ve katılımcılarla yapılacaktır.
1-Genel kurul tarihi: 23 eylül 2017, yeter sayının temin edilememesi halinde ise, 2. Toplantı tarihi, 7 ekim 2017’dir.
2-Toplantının süresi: 2 gündür.
3-Toplantı yeri ve adresi: İstanbul, Osmanağa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Yoğurtçu Şükrü Sokak, No: 2, Kadıköy, İstanbul (Aden hotel.)
4-Genel Kurul gündemi ve programı:

Birinci gün:
Birinci oturum: 14,00-14,45.
A)Açılış
A.a) Açılış konuşması
A.b) Saygı duruşu
A.c) İstiklal Marşının okunması
A.d) Konuklara söz verilmesi
A.e) Divan heyetinin oluşturulması
Kahve arası: 14,45-15,05.
İkinci oturum: 15,05-17,35.

B)Organ raporlarının görüşülmesi ve gerekli kararların alınması
B.a) Yönetim Kurulu raporu
B.b) Kesin hesap bilançosu
B.c) Denetleme kurulu raporu
B.d) Organların ibrası.
İkinci gün:

Birinci oturum: 10,00-13,00.
C)Tüzük değişikliklerinin görüşülmesi.

D)Seçimler
D.a) Yönetim Kurulu
D.b) Denetleme Kurulu
D.c) Üst kurul delegeleri
Öğle yemeği saat: 13,00-14,00.
İkinci oturum: saat: 14,00-15,30.
E)Ekonomik Konuların Görüşülmesi
E.a)Tahmini bütçe
E.b)Yapılacak harcamaların üst limitini tespit etmek ve yönetim kuruluna fasıllar arası aktarma yapma yetkisinin verilmesini karara bağlamak
E.c)Gerekli borçlanmanın usul ve esaslarını belirlemek
E.d)Çalıştırılacak ücretli yöneticileri ve verilecek ücretin üst sınırını belirlemek
E.e)Genel merkez aidatından farklı aidat ödemesi öngörülen şubeler varsa, bunların aidatlarını tespit etmek.
E.f)Dernek adına gayrimenkul alım-satımı konusunda görüşme.

F)Örgütsel kararlar
F.a) Üyesi Bulunulan federasyonlardan ayrılma ve amaca uygun başkaca federasyonlara katılma konusunda görüşme.
F.b) Tüzük çerçevesinde Açılacak ve kapatılacak şubeler, hakkında yeni yönetim kurulunun yetkilendirilmesinin görüşülmesi.

G)Kapanış
Genel kurul delege listesi aşağıda yer almaktadır.
1 ADAR SALİH İSTANBUL
2 AFŞAR AYŞE İSTANBUL
3 AFŞAR ONUR İSTANBUL
4 AHISKA KADİR İSTANBUL
5 AKASLAN ABİDİN GAZİANTEP
6 AKDENİZ EDİZ İSTANBUL
7 AKDENİZ GÜLTEN İSTANBUL
8 AKIN HARUN İSTANBUL
9 ALAGÖZ İNCİ İSTANBUL
10 ANILIR ÇAĞLAR ÇANAKKALE
11 ARAS ECE İSTANBUL
12 ARSLAN ARZU İSTANBUL
13 ARSLAN DURDU İSTANBUL
14 ARSLAN FERİT GAZİANTEP
15 ARTAN BİLGECAN İSTANBUL
16 ASLAN MELAHAT BALIKESİR
17 ASLAN SALİH MEHMET BALIKESİR
18 ASLAN ZÜBEYİR BATMAN
19 ATAŞALAN MEHMET GAZİANTEP
20 AVSEREN NURAL İSTANBUL
21 AYDIN CUMHUR İSTANBUL
22 AYDIN GÜL BALIKESİR
23 AYDIN GÜLŞEN İSTANBUL
24 AYDIN SERDAR İSTANBUL
25 AYDIN SULTAN KILINÇARSLAN İSTANBUL
26 AYDIN UĞUR İSTANBUL
27 AYDOĞANOĞLU SEZAİ BALIKESİR
28 AYDOĞDU İBRAHİM GAZİANTEP
29 AYRUK MUSTAFA ERZİNCAN
30 BAĞ EMRE ÇANAKKALE
31 BAĞ SULTAN ÇANAKKALE
32 BAŞAK BURAK İSTANBUL
33 BAŞOL BİLAL BALIKESİR
34 BATDAL İBRAHİM ÇANAKKALE
35 BAYLOZ MUTLU BURSA
36 BAYRI BİLAL İSTANBUL
37 BAYRI BURCU İSTANBUL
38 BEYAZ FAYSAL BATMAN
39 BEYAZ VELİ ÇANAKKALE
40 BİLMEZ CÜNEYT BATMAN
41 BİNİCİ AHMET ÇANAKKALE
42 BOZTAŞ NURİ GAZİANTEP
43 BOZYİĞİT ÖZLEM ÇANAKKALE
44 BULUT MEHMET BATMAN
45 BÜYÜKKAHRAMAN MUAZ FETHULLAH ISPARTA
46 CANTÜRK AHMET İSTANBUL
47 CANTÜRK BAHTİYAR İSTANBUL
48 CANTÜRK BALKAR SÜMER İSTANBUL
49 CANTÜRK NAZAN SEVİM İSTANBUL
50 CANTÜRK SAYIM ANKARA
51 CEBE MELİSA İSTANBUL
52 CEREN MEHMET SİNAN KAHRAMANMARAŞ
53 CİNKARA RIDVAN KAHRAMANMARAŞ
54 CÜREK İSMAİL İSTANBUL
55 ÇABUK YILMAZ ÇANAKKALE
56 ÇAĞLİ ZEYNEP İSTANBUL
57 ÇAKICI BURAK ADANA
58 ÇAKIR MEHMET ÇANAKKALE
59 ÇAKIR NURTEN ÇANAKKALE
60 ÇAKMAK DERYA GAZİANTEP
61 ÇAKMAK MEHMET GAZİANTEP
62 ÇARTIK AYSEL İSTANBUL
63 ÇELENK MEHMET İSTANBUL
64 ÇELİK MEHMET, HULUSİ OĞLU GAZİANTEP
65 ÇELİK YILMAZ BATMAN
66 ÇETİNTÜRK ÖMER İSTANBUL
67 ÇINAR MEVLÜT İSTANBUL
68 ÇİÇEK MELİKE TUBA İSTANBUL
69 ÇOPUR MURAT ÇANAKKALE
70 DAĞDELEN MUSTAFA İSTANBUL
71 DALAR İBRAHİM İSTANBUL
72 DALLIOĞLU GÜLSEREN BALIKESİR
73 DEMİR DENİZ ÖNASYA İSTANBUL
74 DEMİR KENAN İSTANBUL
75 DEMİR YUSUF İSTANBUL
76 DEMİRCİ TÜLAY İSTANBUL
77 DEMİREL NURHANIM KAVLAK İSTANBUL
78 DEMİREL TAHİR İSTANBUL
79 DEMİRTAŞ İBRAHİM DENİZLİ
80 DEMREN HÜSEYİN BALIKESİR
81 DİNÇ TAMER ÇANAKKALE
82 DİNÇMAN HASAN ISPARTA
83 DİRİK EMEL İSTANBUL
84 DİZİBÜYÜK MURAT KAHRAMANMARAŞ
85 DİZİBÜYÜK MÜNEVVER DİĞDEM UĞURLU KAHRAMANMARAŞ
86 DUMAN ATİLA KAHRAMANMARAŞ
87 DUMAN BERRİN GÜÇLÜ KAHRAMANMARAŞ
88 DURAN ABDULLAH İSTANBUL
89 DURAN SONER ORDU
90 DURSUN MUHAMMET VEYSİ BATMAN
91 DUYGULU AHMET GAZİANTEP
92 ELİBOL MÜSLİM GAZİANTEP
93 ELMAS NUR SELİN İSTANBUL
94 ERAT MEŞE AKALIN MUĞLA
95 ERAT METİN MUĞLA
96 ERBAŞ HASAN HÜSEYİN İSTANBUL
97 ERBEK MERVE ÖZİŞ BURSA
98 ERBEK SIRAÇ BURSA
99 ERKAN ÜMİT GAZİANTEP
100 ERŞEN ABDİ BALIKESİR
101 ERŞEN ŞÜKRİYE BALIKESİR
102 ERTÜRK CANSU İSTANBUL
103 ESEN SERMİN ASLAN BALIKESİR
104 GEÇMEZ MEHMET BAKİ GAZİANTEP
105 GEZER VEYSİ BATMAN
106 GÖÇMEN ALİ ÇANAKKALE
107 GÖKTEN SELMA YÖRÜK BALIKESİR
108 GÖKTEN ŞAHABETTİN BALIKESİR
109 GÜÇLÜ MİKAİL İSTANBUL
110 GÜLER KAZIM ISPARTA
111 GÜNERİ GÜLŞEN TURGAY ÇANAKKALE
112 GÜNERİ GÜRCAN ÇANAKKALE
113 GÜNEŞ METİN GAZİANTEP
114 GÜNEY UMMAHAN İSTANBUL
115 GÜRBÜZ HASAN ÇANAKKALE
116 GÜRDAL MEHMET ALİ ISPARTA
117 GÜRDAL MURAT ALİ ISPARTA
118 GÜRDAL OĞUZ SELÇUK ISPARTA
119 HALAT İKBAL İSTANBUL
120 HELVACI MUSTAFA ÇANAKKALE
121 HOLAT İBRAHİM İSTANBUL
122 IŞLAR YAVUZ İSTANBUL
123 İBİŞ YASİN MUĞLA
124 İNAL ÖZKAN KAHRAMANMARAŞ
125 İPEK İBRAHİM BATMAN
126 İPEK MUSA İSTANBUL
127 İSENÇ HANIM BALIKESİR
128 İZOL AYŞEGÜL GAZİANTEP
129 KAHRAMAN İBRAHİM ÇANAKKALE
130 KAPLI MEHMET GAZİANTEP
131 KAR İLHAN İSTANBUL
132 KARA FATMA İSTANBUL
133 KARA SANİYE İSTANBUL
134 KARACA BERRAK DAMLA İSTANBUL
135 KARADAĞ BİLGE ÇIPLAK İSTANBUL
136 KARADAĞ OĞUZ İSTANBUL
137 KARADAYI BAHTİYAR İSTANBUL
138 KARADAYI BÜLBÜL DEMİRCİ İSTANBUL
139 KARADAYI FATİH İSTANBUL
140 KARADAYI YASİN İSTANBUL
141 KARAGÖZ İBRAHİM İSTANBUL
142 KARAOSMANOĞLU AYKUT İSTANBUL
143 KARTAL SONGÜL İSTANBUL
144 KAVİL BAHAR BİTİŞ İSTANBUL
145 KAVLAK KEZBAN İSTANBUL
146 KAYA AHMMET KAHRAMANMARAŞ
147 KAYAR AYŞE GAZİANTEP
148 KAYIŞ ABDURRAHMAN GAZİ KAHRAMANMARAŞ
149 KAYIŞ BURCU KAHRAMANMARAŞ
150 KAYIŞ MEHMET FATİH KAHRAMANMARAŞ
151 KILICASLAN ERCAN İSTANBUL
152 KILICASLAN HAMDİYE İSTANBUL
153 KILIÇ EKREM GAZİANTEP
154 KILIÇ HALİL İSTANBUL
155 KILIÇ HÜSEYİN İSTANBUL
156 KILIÇARSLAN AYTEN İSTANBUL
157 KOÇ MURAT BALIKESİR
158 KOÇ ZUHAL BORA BALIKESİR
159 KOÇAK RAMAZAN İSTANBUL
160 KOLSUZ EJDER GAZİANTEP
161 KÖKSAL FETTAH TEMEL ÇANAKKALE
162 KURAL ERCİHAN BATMAN
163 KUZ MUSTAFA İSTANBUL
164 KUZ NAZİF MUĞLA
165 LAÇİN MEHMET EMİN BATMAN
166 MİLKAR YUSUF İSTANBUL
167 MİSKAN ŞERMİN KAHRAMANMARAŞ
168 NURLUYOL DOĞAN KAHRAMANMARAŞ
169 ÖZBEK CEMİLE İSTANBUL
170 ÖZBEŞEN ZÖHRE KAHRAMANMARAŞ
171 ÖZBEY FERHAT ISPARTA
172 ÖZBEY MEHMET ALİ ISPARTA
173 ÖZBEY MUAMMER GAZİANTEP
174 ÖZBEY ULAŞ İSTANBUL
175 ÖZBOLAT İLHAN. İSTANBUL
176 ÖZCAN YASİN KOCAELİ
177 ÖZDEMİR MEHMET MUĞLA
178 ÖZKAN ALİ ÇANAKKALE
179 ÖZKAN SALİYE ÇANAKKALE
180 ÖZKANDİLEK İSTANBUL
181 ÖZKAYA MELİHA ÖYMEN İSTANBUL
182 ÖZKAYA SEÇKİN İSTANBUL
183 ÖZKÖYLÜ KEMAL ISPARTA
184 PARLAK GÜLTEN ÇANAKKALE
185 PARLAYAN AYLİN İSTANBUL
186 PARLAYAN NURİ İSTANBUL
187 PEHLİVANOĞLU ERKAN İSTANBUL
188 POLAT METİN MUĞLA
189 POLAT METİN BATMAN
190 POLAT SEVGİ İSTANBUL
191 POMAY CAN İSTANBUL
192 PUNAR BEKİR İSTANBUL
193 SAPANCI ADNAN BATMAN
194 SARIOĞLU EMİNE MÜBERRA İSTANBUL
195 SARSILAN SÜMEYRA İSTANBUL
196 SATAN RECEP GAZİANTEP
197 SAYTAN YUNUS İSTANBUL
198 SERTBAŞ OSMAN İSTANBUL
199 SERTTAŞ HACI ÖMER ADANA
200 SEVİNDİK ADEM İSTANBUL
201 SEZER FATMATÜL ZEHRA BALIKESİR
202 SİVLİM AYGÜL İSTANBUL
203 SOLAR ALİ GAZİANTEP
204 ŞAHİN CENGİZ İSTANBUL
205 ŞAHİN HİKMET İSTANBUL
206 ŞAHİN MERVA LEYLA ADIYAMAN
207 ŞAHİN OSMAN ISPARTA
208 ŞAHİN YUSUF, MEHMET OĞLU GAZİANTEP
209 ŞAVKLI ALAETTİN KAHRAMANMARAŞ
210 ŞELİK SAYİM İSTANBUL
211 ŞEN HÜSNÜ ÇANAKKALE
212 ŞEN SANİYE ÇANAKKALE
213 TAMER SEDAT GAZİANTEP
214 TANIK HALİL İSTANBUL
215 TARHAN HABİP BATMAN
216 TARHAN YUSUF BATMAN
217 TAŞANGİL MEHMET İSTANBUL
218 TEKİN BİLAL BATMAN
219 TEZEL BAYRAM CAFER ÇANAKKALE
220 TOKAÇ MURAT İSTANBUL
221 TOKMUÇ AHMET UFUK ADANA
222 TOKSOY HAMZA İSTANBUL
223 TUNÇ MEHMET İSTANBUL
224 TURNA GÜLLÜ İSTANBUL
225 TURNA YUSUF İSTANBUL
226 TÜRKOĞLU HAYATİ ISPARTA
227 UNUTAN NECMETTİN GAZİANTEP
228 UZTÜRK MERAL İSTANBUL
229 VERGİLİ FİKRET BATMAN
230 YAKUT ABDÜLBAHRİ BATMAN
231 YILDIZ HATİCE BALIKESİR
232 YILMAZ AHMET, İBRAHİM OĞLU İSTANBUL
233 YILMAZ GÖKHAN İSTANBUL
234 YILMAZ HAKAN EMRE İSTANBUL
235 YILMAZ MEHMET KAHRAMANMARAŞ
236 YILMAZ MELAHAT BALIKESİR
237 YILMAZ OĞUZHAN İSTANBUL
238 YILMAZ SELİME İSTANBUL
239 YİĞİT ALİ GAZİANTEP
240 YÜCE MEMET İSTANBUL






Anketimiz

Sizce, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, bizler tarafından nasıl değerlendirilmelidir?