Toplam Ziyaretçi Sayısı : 551.665    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 40    Son Güncelleme Tarihi : 06.12.2021
Tel : 0216 345 35 25

Desteklerinizle GAP Görme Engelliler Okulu Braille kütüphanesi açtık.

21.06.2021 / 14:49Desteklerinizle GAP Görme Engelliler Okulu Braille kütüphanesi açtık.
Değerli bağışçılarımızın katkılarıyla GAP Görme Engelliler ...

Yazının Devamını Oku

Masallara Dokun Projesi Kütüphanelerde Yerini Alıyor

21.10.2020 / 10:00

Görme engelliler okulları ve Görme engelli öğrenciler için hayati değer taşıyan masallara dokun projesinin Türkan Sabancı Görme Engelliler İlk ve ortaokul ayağı, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Gününde, son parti kitapların teslimi ile tamamlanmıştır.


Bu kütüphanenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm gönüllerimize, bağışçılarımıza, Essence 64 grubuna ve tüm üyelerimize t...

Yazının Devamını Oku

Engelliler Haftası Açıklaması

12.05.2020 / 10:00

Bildiğiniz üzere; her yıl 10-16 mayıs engelliler haftası olarak değerlendirilmektedir.

Bu tarih aralığında; engellilerin yaşadığı problemler ve bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çözüm önerileri tartışılır. Ülkemiz ve dünya da engellilerle ilgili gelişen teknoloji ve yeni imkanlar gözler önüne serilir ve olumlu gelişmelerle ilgili şahıs, kurum ve ülkeler takdir edilir.

...

Yazının Devamını Oku

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

16.05.2019 /

Kamuoyuna duyurulur:
10-16 Mayıs Engelliler Haftası;
Ülkemizin de üyesi bulunduğu Birleşmiş Milletler, çoğumuzun bildiği üzere; ilk kez 1981 yılında 10-16 Mayıs tarihlerini engelliler haftası olarak ilan etmiştir.

Sonrasında ise ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri engelliler haftası olarak süregelmiştir Genel kanı olarak; bu hafta kutlanılası bir haftadır ve engellilere yöne...

Yazının Devamını Oku

Görme Engelliler Derneğindan ,Millî Eğitim Müdürünü Ziyaret

21.03.2019 /

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube başkanı Mustafa Çakmak ve yönetim kurulu üyeleri Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı, makamında ziyaret etti.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube başkanı Mustafa Çakmak, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özyiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Adem Eser ve Eğitimde Görme Engeller Derneği Üyesi Mehmet Gazi Aslan, Kahramanmaraş İl Milli E...

Yazının Devamını Oku

BÜYÜKŞEHİR AŞIK VEYSEL’İ UNUTMADI

21.03.2019 /

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, vefatının 46. Yılında Aşık Veysel Şatıroğlu’nu Anma Programı düzenledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen programda görme engelli vatandaşlar hem saz çaldılar hem de Aşık Veysel’in türkülerini çağırıp, şiirler okudular.

Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde g...

Yazının Devamını Oku

Kahramanmaraş Esnaf Zanaatkârlar Odasından Şubemize Anlamlı Bir Kahvaltı:

21.03.2019 /

Kahramanmaraş Esnaf Odaları Birliği başkanı Ahmet KUYBU koordinesinde Tekerek Aktuğ restoranında Görme Engellilerle beraber anlamlı bir kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Yapılan kahvaltıya Şubemiz ile birlikte İçişleri Komisyon başkanı ve Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Celalettin GÜVENÇ, Ak parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hayrettin GÜNGÖR, Kahramanmaraş İşitme Eng...

Yazının Devamını Oku

GÖRME ENGELLİLER ALANINDA ÜLKEMİZDE BİR İLK DANS.

13.02.2019 / 15:45

Görme engelliler ve sanat denildiğinde akla gelen ilk alan müzik ve müzisyenliktir.

Türkiye Görme Engelliler Derneği olarak bunu bir başka alana taşımayı düşündük ve bir folklor ekibi kurarak, kafkas dansları üzerine çalışmaya başladık.

Çalışmanın ilk sonucu, 9 şubatta alındı.

Davet edildiğimiz İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği'nin gumafe etkinliğinde sahne alan ekibimiz...

Yazının Devamını Oku

Kahramanmaraş ve Mersin Şubelerimizde görev değişiklileri.

30.01.2019 / 09:00

26 Ocak tarihinde Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan Genel Kurulda aday olmayacağını açıklayan deneyimli başkan Doğan Nurluyol koltuğunu Mustafa Çakmak’a bıraktı.

Eşi de görme engelli olan üç çocuk babası Mustafa Çakmak, 34 yaşında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmakta. Milli Sporcu olarak geçmişte Gülle ve Goalball branşlarında mücadele veren Çakmak’ın D...

Yazının Devamını Oku

İLK KUPA

20.09.2018 / 17:00

İlk defa kulüpler düzeyinde uluslar arası bir turnuvaya, kulübümüz Türkiye Görme Engelliler Derneği Spor kulübü ile katılan ülkemiz, kulübümüzün aldığı 2.lik kupasıyla, ilk kupasına da kavuştu.

Takımımız Turged spor kulübü, sabah yarı final maçında İspanyol Alicante takımını 1 – 0 yenerek geldiği final maçında ev takımı St. Pauli ile karşılaştı.

İlk yarısı 1 – 0 geride kapatan takı...

Yazının Devamını Oku
[1] 2 Sonraki> Son sayfa>>
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?