Toplam Ziyaretçi Sayısı : 629.789    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 119    Son Güncelleme Tarihi : 07.02.2023
Tel : 0216 345 35 25

24 Kasım öğretmenler günü

24.11.2021 / 09:00

“Bugün 24 Kasım öğretmenler günü başta başöğretmen gazi Mustafa Kemal Paşa Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarken soma emekli rehberlik ve araştırma merkezi müdürü Sayın Recep Gölükçü’nün sözüne;

“EFENDİLER..!
Eğer insanî değerlerin on planda tutulduğu mutlu bir toplum inşa etmek istiyorsanız mutlu öğretmen yetiştirmeye ve öğretmeni mutlu etmeye özen göstereceksiniz.

Çünkü:

Toplum sağlığını korumak ve hastalara insanca muamele ederek, onlara kendilerini değerli hissettirerek tedavi edecek olan hekimleri öğretmenler yetiştirir.
Yasalar önünde hukuk çerçevesinde bireyi savunup insanlığına halel getirilmemesi için gayret gösteren avukatı öğretmenler yetiştirir.
Teknolojiyi geliştirerek insanlığın hizmetine sunan ve toplumun refahı için çalışan mühendisi öğretmenler yetiştirir.
Adalet dağıtma konusunda titiz davranıp kılı kırk yaran hakimi öğretmenler yetiştirir.
"Kenar-ı dicle de bir Kurt kapsa koyunu, Gelir de adl-i ilahi Ömer den sorar onu"
diyebilecek yöneticiyi öğretmenler yetiştirir.
Ben siftah ettim, diğer alacaklarınızı da komsumdan alın ki o da siftah etsin diyen ve kendisi kadar komşusunu da düşünen esnafı öğretmenler yetiştirir.
Kullandığı araçta bulunan kişilerin canlarının kendisinde emanet olduğunun bilincinde olan şoförü, makinisti, kaptanı ve pilotu öğretmenler yetiştirir.
Aklınıza hangi meslek geliyorsa o meslekteki kişileri de öğretmenler yetiştirir.
Kısacası çevresini koruyan doğaya, hayvana ve insana saygılı davranıp zarar vermeyen iyi insanı ve insanların ilk öğretmenleri olan ana-babaları da öğretmenler yetiştirir.

Sonuç olarak:

Öğretmen mutlu olmazsa kendini işine veremez.

BİLİN İSTEDİM...”

aynen katılıyorum Türkiye görme engelliler yönetim kurulu adına Fatih KARADAYI”
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?